Buy tickets
Seinäjoen kaupunginteatteri

Peppi Pitkätossu

Seinäjoen kaupunginteatteri
Alvar Aallon katu 12, 60100 Seinäjoki

Astrid Lindgrenin Peppi Pitkätossu on hurmaava tarina räväkästä, itsenäisestä ja sanavalmiista tytöstä. Normeista piittaamaton Peppi käyttäytyy aikuisia kohtaan kurittomasti, mutta toisille lapsille hän on aina pyyteetön ja oikeudenmukainen. Mukaansatempaavien laulujen ja vauhdikkaan menon siivittämä tarina ilahduttaa ja sopii koko perheelle!

Teatteriliput 3 - 4 hlön ryhmille myydään ainoastaan teatterin lippumyymälässä! p. 010 416 2600. Samassa taloudessa asuvat tai päivittäin toistensa kanssa tekemisissä olevat henkilöt voivat ostaa vierekkäiset paikat.
  • Alvar Seinäjoen KaupunginteatteriAlvar Aallon katu 1260100 Seinäjoki
  • 25.2.2021-29.5.2021
  • 19-85 €
Buy tickets

Shows25.2.2021-29.5.2021

  • Available
  • Limited
  • Sold Out
  • Cancelled
  • Sales blocked
  • Thu 25.2.2021 18pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Sat 6.3.2021 16pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Wed 10.3.2021 18pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Thu 25.3.2021 18pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Wed 7.4.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Thu 8.4.2021 18pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Thu 15.4.2021 18pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Fri 30.4.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Tue 4.5.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Wed 5.5.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Thu 6.5.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Thu 6.5.2021 18pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Sat 8.5.2021 16pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Tue 11.5.2021 12pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Tue 11.5.2021 18pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Wed 12.5.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Tue 18.5.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Wed 19.5.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Wed 19.5.2021 18pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Thu 20.5.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Sat 22.5.2021 16pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Tue 25.5.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Wed 26.5.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Wed 26.5.2021 18pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Thu 27.5.2021 10am
    Peppi Pitkätossu
    28 €
  • Sat 29.5.2021 16pm
    Peppi Pitkätossu
    28 €
Seinäjoen kaupunginteatteri Alvar Aallon Katu 1260100 Seinäjoki seinajoenkaupunginteatteri.fi